Merhabalar, bu yazımızda sizler için YKS (TYT-AYT) Konuları listesinden bahsedeceğiz. Fakat öncesinde sistemden bahsedelim Biliyorsunuz artık YGS ve LYS sınavları kaldırıldı ve sistemde bir değişiklik yapıldı. bu sınavların yerine  “Yükseköğretim Kurumları Sınavı – YKS”  geldi. Bu sınav ise , 2 oturumdan oluşmakta. 1.oturum Temel Yeterlilik Testi yani ile TYT, 2.oturum Alan Yeterlilik Testi yani AYT, son olarak 3.oturum ise Yabancı Dil Testi YDT oldu. 

Sınava kalan süreyi öğrenmek ve Puan Hesaplamak için BURAYA tıklayabilirsiniz

Soru Dağılımı şu şekilde olacak;

TYT Sınavında 40 Temel Matematik, 40 Temel Türkçe, 7 fizik, 7 kimya, 6 biyoloji ayrıca 5 din, 5 felsefe, 5 tarih ve 5 coğrafya olmak üzere toplam 120 soru olacak.  

Genel olarak 9. ve 10.sınıf konularıyla karşılaşacaksınız. Bu sınav olduktan sonra ise alan sınavları yani AYT ve YDT sınavları karşımıza çıkacak. AYT sınavı TYT sınavından 1 gün sonra gerçekleşecek. 

AYT’de 40 Matematik, 40 Fen Bilimleri, 40 Türk Dili ve Edebiyatı-Sosyal Bilimler 1 ve 40 Sosyal Bilimleri 2 testi sizi bekliyor olacak. YDT sınavında ise 80 yabancı dil sorusu sorulacak.

Aşağıda ki linklere tıklayarak 2019 YKS (TYT-AYT) konuları ve soru dağılımlarını bulabilirsiniz.